NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

OKI Europe wprowadza system do druku na kopertach dla drukarek graficznych z serii Pro9

2017-12-28 15:08:59

System do druku na kopertach to szansa dla użytkowników drukarek graficznych Pro9 firmy OKI na zróżnicowanie ich działalności na dwa sposoby. Po pierwsze system umożliwia wydruk krótkich serii zmiennych danych w czasie krótszym niż czas potrzebny do wytworzenia matryc drukarskich i napełnienia tuszem maszyny drukarskiej, co więcej nie wiążą się też z nim żadne koszty konfiguracyjne. Po drugie urządzenie Pro9542 z systemem do druku na kopertach oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego, dzięki temu gwarantuje ono wyjątkowe, przykuwające wzrok efekty: doskonałą biel i żywe kolory na kolorowych kopertach.

- Mimo dynamicznego rozwoju marketingu bezpośredniego za pośrednictwem poczty elektronicznej, przesyłki typu direct mail nadal są postrzegane przez klientów jako bardziej osobiste i wzbudzające zaufanie. Z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (Direct Marketing Association) wynika, że mimo rosnącej liczby kampanii promocyjnych w internecie, przesyłki reklamowe direct mail nadal przewyższają te przesyłane drogą elektroniczną. Badania pokazały bowiem, że zaledwie 44% respondentów było w stanie przypomnieć sobie nazwę marki po kampanii przeprowadzonej za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast aż 75% ankietowanych zapamiętało markę w przypadku przesyłek direct mail - mówi Shun Mochizuki, Senior Marketing Manager, Small Format Printers, OKI Europe Ltd.

- Jednak 51% klientów korporacyjnych preferuje kampanie mieszane z uwagi na wygodę jaka wiąże się z wykorzystaniem  poczty elektronicznej, stąd potrzeba krótszych, ale bardziej znaczących i zwracających uwagę serii materiałów direct mail. Niezrównane możliwości jakie oferują drukarki Pro9 z systemem do druku na kopertach, jeśli chodzi o wydruki z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK plus w bieli, otwierają przed punktami usługowymi i drukarniami szansę zaoferowania znacznie bardziej wyrazistej kolorystyki wyróżniającej wydruk w stosunku do oferty konkurencji. Dodatkowo model Pro9542 zapewnia wysoką jakość druku CMYK na podkładzie o wysokiej gęstości barwy białej przy pojedynczym przejściu nośnika co gwarantuje wysoką wydajność w zakresie zadruku jasnych, ciemnych i przezroczystych nośników – dodaje Mochizuki.

System do druku na kopertach firmy OKI składa się z podajnika kopert oraz tacy odbiorczej opracowanych przez OKI, pozwalających zwiększyć wydajność. W skład systemu, który jest prosty do konfiguracji i niezwykle elastyczny w zakresie obsługi mediów, wchodzi także dedykowany zespół utrwalający do kopert (fuser), który redukuje zagniecenia i zapewnienia jednolity druk na szerokiej gamie wzorów i nośników. System umożliwia drukowanie na kopertach w bardzo szerokim zakresie rozmiarów (C7 do 13” x 15”) w imponująco szybkim tempie (do 500 kopert DL w niecałe 12 minut).

Więcej informacji na stronie www.oki.pl

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: